Program

Program

Wishmasters – Nightwish revival

O kapele

Kapela Wishmasters – Nightwish tribute band vznikla začátkem roku 2007. Založil ji bývalý bubeník Lukáš Říha, který také objevil mladou nadějnou zpěvačku Ivetu Suchánkovou, nyní studující Státní konzervatoř v Praze. Další složení bylo: Zdeněk Hochla – kytara, Michal Říha – klávesy, Petr Skala – basová kytara, zpěv, samply. Během neuvěřitelně krátkých čtyř měsíců nazkoušeli repertoár patnácti písní Nightwish včetně věrných orchestrálních podkladů tolik typických pro tuto finskou partu.

Následovaly tři roky koncertování na open-air festivalech i klubech v rozsahu zhruba 20 akcí za rok.

Koncem roku 2009 Wishmasters opustil klávesista Michal Říha. V únoru 2010 přichází na post kláves Pepa Hübner, bezbřehý milovník Tarji Turunen. S nacvičením dosavadních skladeb tedy nebyl žádný problém. Po jednom odehraném koncertu v tomto složení odchází kytarista Zdeněk Hochla a nahrazuje ho rock´n´rollový Martin Havel, ze kterého se vyklubal „ten vyvolený“. Sestava tedy odehrála sezónu ve složení Iveta, Martin, Lukáš, Pepa, Petr. Na podzim tohoto roku odchází zakládající člen kapely Lukáš Říha. Kapela vypisuje výběrové řízení na post bubeníka. Z desítky bubeníků je vybrán ten nejlepší – talent Zdenko Kozman. Jinoch z daleka, ale s o to větším zapálením do Nightwish a do bicích obecně.

New Era Do roku 2011 vchází Wishmasters jako ten nejmocnější NW tribute band k vidění v Čechách, repertoár i efekty vyšperkované do posledního detailu!!! Přijďte se podívat na plnohodnotnou Nightwish show a také vzpomenout na největší pecky z dob Tarji Turunen!
„New era begins – the story continues…“

Ukázka tvorby